Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

ROODKAPJE179

Een sprookje (boek), maandag 01 januari 2001

Hoofdtekst

Roodkapje was een heel lief meisje. Op een dag werd haar oma ziek, Roodkapje mocht haar wat koekjes en wijn brengen. 'Pas op voor de boze wolf!' riep mama nog na.
Onderweg plukte Roodkapje mooie bloemen voor oma. Opeens stond de wolf daar. 'Waar ga jij heen, Roodkapje?' vroeg hij sluw. 'Ik ga oma koekjes en wijn brengen', zei Roodkapje.
Vlug liep de wolf naar het huisje van oma. Hij stormde daar binnen en slokte oma in één hap op. Toen kroop hij in bed en wachtte op Roodkapje. Daar was ze al! 'Oma, wat hebt u grote oren', schrok Roodkapje. 'Dan kan ik je beter horen', piepte de wolf. 'En wat hebt u grote ogen.' 'Dan kan ik je beter zien.' 'Wat hebt u een grote mond.' 'Dan kan ik je beter opeten!’ riep de wolf en schrokte Roodkapje op.
Toen de jager even later voorbij kwam, hoorde hij de wolf snurken in oma's bed. Vlug sneed de jager de buik van de wolf open. Oma en Roodkapje kropen er ongedeerd uit. En de wolf? Die was dood!

Onderwerp

ATU 0333 - Little Red Riding Hood    ATU 0333 - Little Red Riding Hood   

AT 0333 - The Glutton (Red Riding Hood)    AT 0333 - The Glutton (Red Riding Hood)   

Beschrijving

Moeder waarschuwt Roodkapje om op te passen voor de wolf als ze naar grootmoeder gaat. Roodkapje vertelt dat ze naar grootmoeder gaat en waar ze woont, waarop de wolf naar grootmoeders huis gaat, naar binnen gaat en haar opeet. Daarna gaat de wolf in haar bed liggen, doet de stem van grootmoeder na als Roodkapje zich verbaast over de ogen, oren en mond van grootmoeder, daarna eet hij haar op. Een jager komt af op het luide snurken van de wolf, snijdt zijn buik open, waarna Roodkapje en grootmoeder uit de de buik komen.

Bron

Anita Engelen. Roodkapje. Aartselaar [etc.]: Deltas, 2001
KB: 2267819
Collectie Roodkapje/Karsdorp

Motief

B211.2.4 - Speaking wolf.    B211.2.4 - Speaking wolf.   

K2011 - Wolf poses as ”grandmother“ and kills child.    K2011 - Wolf poses as ”grandmother“ and kills child.   

Z18.1 - What makes your ears so big?--To hear the better, my child, etc.    Z18.1 - What makes your ears so big?--To hear the better, my child, etc.   

Commentaar

Naar Gebroeders Grimm

Naam Overig in Tekst

Roodkapje    Roodkapje   

Datum Invoer

2019-03-18