Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

LYST129 - Voorloop

Een sage (vragenlijst), 1957

Hoofdtekst

Voorloop
Boer Rieks Bus had een dienstbode, die 's morgens in 't donker melken ging. Ze kwam totaal van streek op de boerderij, waar de boerin vraagt wat er toch is. Ze had een groote begrafenisstatie gezien, ze was zelf achter een hek gekropen, had alles goed gezien. Ze gaf precies de stoet aan, zooveel boeren, zooveel paarden en 't achterste paard was een schimmel. Boerin zegt: "Kom je hebt je alles maar verbeeld, je weet toch, dat er in de wijde omtrek geen wit paard is en er worden toch bij een begrafenis alleen donkere paarden gebruikt."
Kort daarop sterft de boer er vlak bij, waarschijnlijk boer Dijkhuizen; de boerin en het meisje staan te kijken, de stoet stelt zich op en helemaal op 't eind loopt inderdaad een wagen met een schimmel, van een familielid, dat van heel ver kwam, met een zogenaamd "sjeespeerd".

Onderwerp

SINSAG 0482 - Das weisse Pferd vor dem Leichenwagen gesehen    SINSAG 0482 - Das weisse Pferd vor dem Leichenwagen gesehen   

Beschrijving

Een dienstbode op een boerderij ziet een begrafenisstoet met een schimmel. Kort daarop sterft een boer. In zijn begrafenisstoet loopt een schimmel.

Bron

Volkskundevragenlijst 21 (1957), formulier C.42, archief Meertens Instituut

Commentaar

1957
Das weisse Pferd vor dem Leichenwagen gesehen

Naam Overig in Tekst

Rieks Bus    Rieks Bus   

Dijkhuizen    Dijkhuizen   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:22