Hoofdtekst
1. Zijn U verhalen bekend over mensen, die de duivel gezien hebben of omgang met hem hebben gehad (met hem gedanst hebben, met hem kaart hebben gespeeld), of kent U andere verhalen, waarin de duivel een rol speelt?
Gelieve elk verhaal te noteren op een afzonderlijk blad papier en in elk verhaal duidelijk aan te duiden hoe de duivel voorgesteld wordt (met bokshorens, bokspoten, paardenhoeven, sik, staat enz.).
In IJsselmuiden leefde tot voor enkele jaren de figuur Piet van de Kamp, bijgenaamd Piet de Slakke of ook Bloemen Piet. Hij ventte vroeger met bloemen, maar durfde het laatste van zijn leven zelfs de dam over de sloot voor zijn boerderij niet meer over.
Toen hij volgens zeggen, eenmaal op een avond lichtelijk aangeschoten terugkeerde naar huis, was hij op een bruggetje van achteren door de Duivel besprongen. Wat er tussen deze twee verhandeld is is mij onbekend, maar, alweer volgens zeggen, sinds dien durfde Piet niet meer van zijn erf. Zelfs durfde hij niet meer naar de kerk (Hij was Rooms Katholiek).
Van de Kamp is enkele jaren geleden overleden.
Onderwerp
SINSAG 0945 - Andere Begegnungen mit dem Teufel.   
SINSAG 0916 - Kampf mit dem Teufel.   
Beschrijving
Bron
Motief
G303.9.6.1 - Devil fights with man.   
Naam Overig in Tekst
Piet van de Kamp   
Piet de Slakke   
Bloemen Piet   
Van de Kamp   
Rooms Katholiek   
Naam Locatie in Tekst
IJsselmuiden   
Plaats van Handelen
IJsselmuiden   
Kloekenummer in tekst
F089p   
