Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

FWOUT004 - De Spaanse methode

Een broodjeaapverhaal (boek), 1988 - 1991

Hoofdtekst

De Spaanse methode
In de jaren zestig gebeurde het volgende bizarre voorval.
Een alleenstaande vrouw uit onze buurt had een villaatje gekocht in Spanje. Het dingetje was niet groot, een woonkamer met een open haard en twee slaapkamers, en niet duur, waardoor de vrouw nog wat geld over had om het geheel leuk in te richten.
Groot was haar verbazing toen zij het volgende jaar naar haar buitenverblijfje weerkeerde en vaststelde dat de boel was leeggeroofd. Ze haalde er de politie bij om de zaak te onderzoeken, maar natuurlijk was de diefstal al enkele maanden geleden gebeurd en de dader zou moeilijk op te sporen zijn. Merkwaardig was dat er geen sporen van inbraak gevonden konden worden, op een raam dat netjes geopend was na. Iedereen die een sleutel van het huisje had - de poetsvrouw en een immobiliënmaker - werd ondervraagd, maar al spoedig bleek dat tegen hen niets kon worden ingebracht.
De eigenares probeerde het voorval te vergeten en genoot verder van een heerlijke, lange vakantie. Zij dacht er niet aan het villaatje van de hand te doen, sloot alles zorgvuldig af en keerde het volgende jaar weer. Ook nu was het hele huis door elkaar gehaald, waren enkele spullen verdwenen en was er geen spoor van inbraak. Wel was alweer een venster geopend. De politie werd er opnieuw bijgehaald. Zij stond voor een raadsel, maar de immobiliënmakelaar opperde het vermoeden dat de dief wel eens door de schoorsteen van de open haard naar binnen was kunnen komen.
De eigenares besloot een rooster in de schoorsteen te laten plaatsen. Ditmaal ging zij in de winter terug naar haar vakantieoord en inderdaad trof zij het huisje ongeschonden aan. Dit liet twee conclusies toe: of wel sloeg de dief pas na de winter toe, of wel had het rooster de toegang onmogelijk gemaakt. Omdat het fris werd, stak de vrouw de open haard aan. Na een tijdje merkte ze dat de schoorsteen niet zo goed trok. Rook vulde de kamer. Bovendien rook ze een vreemde brandgeur. Zij doofde het vuur in de open haard met wat water en keek in de schoorsteen. Op het rooster lag het smeulende lijk van de klemgeraakte dief.

Onderwerp

TM 6044 - De inbreker in de schoorsteen    TM 6044 - De inbreker in de schoorsteen   

Beschrijving

Inbraak in een vakantiehuis lijkt niet te verklaren. Besloten wordt een rooster in de schoorsteen te plaatsen, zodat ook deze toegang is afgesloten. 's Winters wordt de open haard aangestoken. Na het doven van het vuur om te ontdekken waarom de haard het niet goed doet, wordt op het rooster het smeulende lijk van de klemgeraakte dief gevonden.

Bron

Frank Wouters: Waar gebeurd? Brussel 1991, p.22-23

Commentaar

ca. 1990
De inbreker in de schoorsteen

Naam Locatie in Tekst

Spanje    Spanje   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20