Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

FWOUT008 - Lijk als voorgerecht

Een broodjeaapverhaal (boek), 1988 - 1991

Hoofdtekst

Lijk als voorgerecht
Regelmatig duikt het gerucht op van een bloeiende handel in menselijke lichamen. Is het niet zo dat men zijn lichaam prematuur kan verkopen aan universiteiten of ziekenhuizen, dan circuleert wel het klassieke verhaal over de grafschenners.
De oude smoes om zich niet als donor op te geven (men zou je laten sterven indien er iemand dringend iets van je nodig had, vooral als de andere rijker was) is nog steeds actueel, vooral nu blijkt dat mensen uit de Derde Wereld hun nieren verkopen tegen een, voor hen, hoge prijs.
In elke stad signaleert men echter op geregelde tijdstippen dat duistere kerels verse graven openhalen om de lichamen te verkopen voor geneeskundige, wetenschappelijke of... seksuele doeleinden. Dit echter vanzelfsprekend alleen nadat ze afgekeurd zijn door de voedingsindustrie. Vooral de menselijke kuit zou, mits goed bereid, een delicatesse zijn.

Beschrijving

Verhalen over handel in menselijke lichamen of organen voor onderzoek, transplantatie of de bereiding van een delicatesse. Grafschenners zouden hiervoor lichamen opgraven.

Bron

Frank Wouters: Waar gebeurd? Brussel 1991, p.28-29

Commentaar

ca. 1990

Naam Overig in Tekst

Derde Wereld    Derde Wereld   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20