Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KERAR0087_0087_16417 - Spookhond

Een sage (mondeling), 1966

Hoofdtekst

Mijn zuster slaapt op de volt (kamer boven het keldergewelf) en al met een keer ze roept naar mijn broere dat er wel vijf honds aan ’t vechten zijn voor de deure. Hij kijkt naar buiten en ziet maar één hond liggen op zijn rik. Je pakt zijn gewere en schiet op dien hond, maar dien hond en bougeert niet en loopt zere naar huis. En al met een keer de gebeurvrouwe komt en zegt: "Je hebt gij vannacht geschoten op dien hond”? "Ja’k”, zegt hij. "Hewel”, zegt ze, "je gaat hem nooit dood krijgen”! ’s Avonds, dien hond ligt daar were. Hij neemt een médaille, breekt ze in vieren en steekt ze in een kardoese en hij schiet toen were op dien hond en toen was hij dood.

Onderwerp

SINSAG 0331 - Spuktier kann nicht getroffen (gefangen) werden    SINSAG 0331 - Spuktier kann nicht getroffen (gefangen) werden   

Beschrijving

Een vrouw die in een kamer boven het keldergewelf sliep, hoorde op zeker ogenblik honden vechten. Ze waarschuwde haar broer, die zijn geweer bovenhaalde en een kijkje ging nemen. De broer zag slechts één hond, die op zijn rug lag. Hij schoot naar het dier, maar kon de hond niet treffen. De volgende dag sprak de buurvrouw tot de man: "Jij hebt gisteren naar die hond geschoten, is het niet! Je zal hem nooit kunnen doodschieten!" 's Avonds stopte de man een stuk van een medaille in een kogel en schoot nogmaals naar de hond. Deze keer was het dier onmiddellijk dood.

Bron

K. Erard, Leuven, 1966

Commentaar

1.4 Luchtgeesten
west-vlaams (ieper)
25
Zus van de informant
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Boezinge    Boezinge