Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

WACHT0378_0378_3891 - De dochter van Kait durft haar stervende moeder niet bezoeken uit vrees dat ze haar heksenmacht moet overnemen

Een sage (mondeling), 1971

Hoofdtekst

- Ja, maar Kait heeft lang gelegen.- Hoe! Die heeft lang gelegen.- Ja, die is negentig jaar geworden en die kon niet sterven. En haar dochter die wou ook niet naar haar toe gaan. 'Ik ga niet', zei ze, 'ik ga niet.' Ze had maar een dochter en dan twee zoons maar ze wou die dochter. Op de lange laatste is de dochter toch gegaan, door het aanhouden van die jongens is ze toch gegaan. Ik geloof dat ze u veel genoeg aan de hand gedaan heeft, maar Zjang, schei toch uit. (...)- Zeg maar van Bèr op Nieres, daar weet ge toch ook wat meer van hoe dat kind gestorven is?

Onderwerp

SINSAG 0580 - Andere Hexenkünste    SINSAG 0580 - Andere Hexenkünste   

Beschrijving

De negentigjarige heks Kait kon niet sterven vooraleer ze haar kunsten aan iemand anders had doorgegeven. Ze had één dochter en twee zonen. De dochter durfde haar moeder aanvankelijk niet gaan bezoeken, maar uiteindelijk heeft ze dat toch gedaan.

Bron

W. Achten, Leuven, 1971

Commentaar

2.1 Heksen
midden-limburgs
h"'
fabulaat

Naam Overig in Tekst

Kait    Kait   

Naam Locatie in Tekst

Zutendaal    Zutendaal