Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

TBERG0085_0086_21925

Een sage (mondeling), donderdag 24 oktober 2002

Hoofdtekst

22B En dat was van de mulder zijn vrouw, die kwam ’s nachts altijd bij de mulder spoken. x Oei, dat is minder.22B Het ging over spoken.x Ja, ja, ja.22B En op een keer peisde (dacht) de mulder. Die had er een gedacht van dat die kat, dat dat zijn vrouw was. En dan veranderde ze in een kat en dan tegen zijn benen altijd en zo gaan strekelen (vleien). En op een keer gaf hij ze eens een goeie stamp allé, dat haar kop helemaal bloedde en zo.x Ja.22B En ’s anderendaags zat ze aan de koffietafel met een doek rond haar kop, toen wist hij dat het zijn vrouw was.x Ja.

Onderwerp

SINSAG 0640 - Hexentier verwundet: Frau zeigt am folgenden Tag Malzeichen.    SINSAG 0640 - Hexentier verwundet: Frau zeigt am folgenden Tag Malzeichen.   

Beschrijving

Een molenaar ging 's nachts vaak in zijn molen zitten, vooral wanneer er veel wind was. In de molen kwam vaak een zwarte kat die tegen de benen van de molenaar wreef. De molenaar werd dat beu en gaf het dier op een dag een flinke schop zodat hij rustig kon slapen. Toen de man 's ochtends ging ontbijten, zat hij dat zijn vrouw blauwe en zwarte vlekken in haar gezicht had en daarom een dikke sjaal rond haar hoofd droeg. Zo is de molenaar te weten gekomen dat het zijn vrouw was, die hem 's nachts kwam bespieden. Daarna heeft de kat hem wel met rust gelaten!

Bron

T. Bergen, Leuven, 2003

Commentaar

2.2 Tovenaars
vlaams-brabants (groot-aarschot)
22B
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Langdorp    Langdorp