Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

LOMBO032

Een mop (mondeling), zondag 27 september 1998

Hoofdtekst

Oudere mevrouw: "Moos die zat op school en die kon zo goed leren. Denkt de meester op een keer: nou, ik moet 'm toch eens pakken. En die zegt: 'Moos, vertel jij me eens een vrucht zonder pit.' Toen zegt 'ie: 'Een banaan, meester.' Toen zegt 'ie: 'Nou met één pit.' Toen zegt 'ie: 'Een pruim, meester.' Toen zegt 'ie: 'En nou met een paar pitten.' Toen zegt 'ie: 'Een peer, meester.' Toen zegt 'ie: 'Nou met een hele hoop pitten.' Toen zegt 'ie: 'Een meloen, meester.' Affijn, 's middags zit die meester, zit thuis dat huiswerk na te kijken, maar het zat 'm maar niet lekker dat die knul dat allemaal zo wist. Toen denkt 'ie: op de één of andere manier moet ik 'm toch te pakken nemen. De volgende dag op school, toen zegt 'ie: 'Zeg Moos,' hij zegt, 'weet jij ook de betekenis van die vruchten?' Toen zegt 'ie: 'O ja hoor, meester,' hij zegt: 'Vannacht kwam ik langs de slaapkamer van m'n vader en moeder an, en toen hoorde ik dat m'n moeder tegen m'n vader zei: 'Ajje nou weer mee je banaan langs me pruim kom, dan za'k je een peer geven, dajje kop een meloen is.'"
"Hahaha."
Theo Meder: "Mag u een snoepje. Wilt u een snoepje? Ja? Okee, bedankt."
(Verteld op het multi-culturele festival 'Salaam Lombok' op zondag 27 september 1998, in de Kanaalstraat te Utrecht. Afschrift van bandopname.)

Beschrijving

De meester wil slimme Moos een lesje leren en stelt vragen over fruit, maar Moos weet ze allemaal goed te beantwoorden. Fruit zonder pit (banaan), fruit met één pit (pruim), met meer pitten (peer) en veel pitten (meloen). Dan vraagt de meester naar de betekenis. Moos legt uit: 'Vannacht kwam ik langs de slaapkamer van m'n vader en moeder, en toen hoorde ik dat m'n moeder tegen m'n vader zei: 'Als je nou weer met je banaan langs m'n pruim komt, dan zal ik je een peer geven, dat je kop een meloen is.'

Bron

Afschrift van bandopname. Verteld op het multi-culturele festival 'Salaam Lombok' op zondag 27 september 1998, in de Kanaalstraat te Utrecht.

Commentaar

27 september 1998
Deze mop voor 'volwassenen' draait uiteindelijk op seks uit. Het is een narratief uitgewerkte variant van een grap die ook als raadsel circuleert (Wat is het toppunt van fruit? Je banaan in een pruim peren).

Naam Overig in Tekst

Moos    Moos   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21