Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

WVANH0127_0127_17172 - Bespookte hoeve te Handzame: ongeluk met de dieren.

Een sage (mondeling), 1970

Hoofdtekst

‘k Gaan dat ook nog ne keer vertellen van ene op een hof in Handzame. Alles sloeg d’r tegen. De mensen van dat hof keerden een keer were van een kerremesse, en ze moesten voorbij de Vossenberg passeren. Z’hadden uldere kruise gemaakt. Almetnekeer z’horen een ruttelinge. Er waren er die een schaduw zagen. ’t Was lijk een dame die achterkwam, die roks ruttelden juiste alzo. Ene koste gene weg ne meer. Ten ende reke gerochte ze toch weg. Dat ging mee toe voorbij de Vosseberg. Tonne is dat begonnen met dat ongeluk bij de beesten. De Vosseberg is nu helegans afgebakt voor stenen.

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

Op een boerderij in Handzame had men veel ongeluk sinds de boer een vreemde verschijning had ontmoet. Toen de boer op een dag terugkwam van de kermis, maakte hij een kruisteken vooraleer hij voorbij de Vossenberg ging. Daarna hoorde de boer gerammel en zag hij een schaduw voorbijkomen. Het leek wel een dame wiens rok rammelde. De verschijning ging mee tot voorbij de Vosseberg.

Bron

W. Van Houcke, Leuven, 1970

Commentaar

1.4 Luchtgeesten
west-vlaams (houtland)
289
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Torhout    Torhout   

Plaats van Handelen

Vossenberg (Handzame)    Vossenberg (Handzame)   

Handzame    Handzame