Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

TDANI0108_0108_1079 - Pater zonder kop

Een sage (mondeling), 1965

Hoofdtekst

Wie ich nog jong was, heb ich ne mens gekend die 's nachts eens geweldige tandpijn had. Hij het bed uit en naar het schurekapelleke heir. In het schurekapelleke do rust ne heilige die de patroon was van de tandpijn. Hij heeft de get gebeden en toen heivers, het was donker en do opeens zweeft heel kort langs hem door - zo wie hij het gezien heeft - ene pater zonder kop en zo'ne pater zonder kop hebben nogal veul mensen gezien en zo heeft die heilige zijn klandisie verloren.

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

Een man werd 's nachts wakker met hevige tandpijn. Omdat de pijn haast niet te verdragen was, stond de man op en wandelde naar het kapelletje van de heilige die tegen tandpijn werd vereerd. Toen de man terugkwam van het kapelletje, zag hij plots een pater zonder hoofd door de lucht zweven. Omdat veel mensen die pater zagen, durfde uiteindelijk niemand meer naar het kapelletje te gaan.

Bron

T. Daniëls, Leuven, 1965

Commentaar

1.4 Luchtgeesten
limburgs (weert en omstreken)
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Molenbeersel    Molenbeersel