Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

WACHT0216_0216_3548 - Spooklicht verschijnt op vaste plaats

Een sage (mondeling), 1971

Hoofdtekst

Een mens die fruitkweker is, nu veertig jaar geleden ging hij met zijn moeder in de donker ergens naartoe en zijn moeder zei: 'Frans, laat die fiets door.' En de zoon zei: 'Moeder, ik zie geen fiets.' ' Jawel, daar komt een fiets door', zegt ze en toen ze dat zei was het licht weg. Een jaar nadien kwam die man op diezelfde plaats en hij ziet daar iets licht zo, zo gelijk een hermelijn of zoiets, dat geweldig licht gaf. Hij zei dat het geen hermelijn was maar dat lichtte, heel de omtrek was verlicht. En ineens schoot dat weg en die zegt: 'Daar moet iets gebeurd zijn.' Ik geloof daar niet aan, dat kan verbeelding van die man geweest zijn, ik weet het niet. (...)

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

En fruitkweker was 's avonds samen met zijn moeder op pad, toen de moeder plots zei: "Frans, laat die fiets eens door!" Frans zag echter helemaal geen fiets. Een jaar later zag Frans op diezelfde plaats een lichtgevende verschijning die leek op een hermelijn.

Bron

W. Achten, Leuven, 1971

Commentaar

1.4 Luchtgeesten
midden-limburgs
a
Veertig jaar geleden
fabulaat

Naam Overig in Tekst

Frans    Frans   

Naam Locatie in Tekst

Hasselt    Hasselt