Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

WVANH0125_0125_17166 - Bespookte hoeve: alles lijkt op een bepaald moment dooreen gesmeten.

Een sage (mondeling), 1970

Hoofdtekst

In den oorloge van ’14 ging ‘k ik ne keer vikkens gaan snijden naar moeders. Binst dat ‘k ik aan ’t eten waren lag d’r zo een stik hespe in een pateel. Ge kent dat wel, he. En binst dat ‘k alzo zate t’eten was ze uit dat pateel weg. Z’hadden daar ook een marmiete voor pap en een veste zat daar half uit half in, met d’hulle d’rop. Dat was een oude boerderij en z’hadden daar nog een voute. Wij gingen op de voute en al de kousen lagen open op ’t bedde en de paraplu stond open erboven. En in de kasse van de broeks die daar hongen was d’r een vierkantig stik uit.’s Noens ware ‘k daar ook nog en moeder bakte koeken, en iedere keer dat ze ernaar greep sprong dat weg. ’t Schijnt dat dat van entwien was die in slechte boeken las.

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

Een man ging tijdens de eerste wereldoorlog bij zijn moeder biggen snijden. Toen de man zat te eten, verdween er plots zonder aanwijsbare oorzaak een stuk ham dat in een platte schotel lag. Er stond ook een emmer met pap. Op de rand van de emmer hing een jas, hoewel de emmer met een deksel was afgsloten. Op de zolder lagen alle sokken op het bed en stond de paraplu open boven het bed. In de broeken die in de kast hingen, was een gat in de vorm van een vierkant.
Wanneer de moeder 's middags pannenkoeken bakte, sprongen de koeken altijd weg zodra ze ernaar greep.
Wellicht werd die spokerij veroorzaakt door iemand die in slechte boeken las.

Bron

W. Van Houcke, Leuven, 1970

Commentaar

2.3 Toverboeken
west-vlaams (houtland)
283
WOI
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Ichtegem    Ichtegem