Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

FVANH0205_0205_17995

Een sage (mondeling), 1967

Hoofdtekst

Hier in Anzegem staat de Zeveneeke. Daar is-t-er ‘nen bos waardat er zeven wegen uiteen lopen. En ’t heeft daar vroeger nog gespookt.Dat was op zekere uren van de nacht dat er daar luchtjes te zien waren of mensen ook. En als ge die mensen tegenkwam, ze zeien nietes en ze genaakten de grond niet. Ge zaagt de voeten boven de grond zweven en ge ging der naast of ge liep der tegen en ge genaakte ze niet. Dus entwadde raars hé. En ’t waaide daar als ’t elders niet waaide.En der dorste daar niemand ’s navonds voorbijgaan.

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

Bij de Zeveneeke in een bos in Anzegem kwamen zeven wegen bij elkaar. Op die plaats heeft het vroeger gespookt. Op een bepaald uur van de nacht verschenen daar lichtjes en zwevende mensen die men niet kon aanraken.

Bron

F. Van Houdenhove, Leuven, 1967

Commentaar

1.4 Luchtgeesten
west-vlaams (tussen schelde en leie)
295
fabulaat

Naam Overig in Tekst

Zeveneeke (Anzegem)    Zeveneeke (Anzegem)   

Naam Locatie in Tekst

Anzegem    Anzegem   

Plaats van Handelen

Anzegem    Anzegem   

Zeveneeke (Anzegem)    Zeveneeke (Anzegem)