Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

MVANK0180_0180_9758 - Heks die zich in kat veranderde, sterft rampzalige dood

Een sage (mondeling), 1964

Hoofdtekst

Bet van Nes die hemme ze dood gestoke mee de gaffel, as die aan ’t hekse was. In da huis hadde ze een komplot gemaakt mee enigte manne tege da ze kwam. Want do kwam altij een kat deur ’t moosgat en toen stoke ze in heure pens en ’s anderendaags was ’t wijf dood en die ze opgeborge hemme, hemme de snee nog gezien.

Onderwerp

SINSAG 0640 - Hexentier verwundet: Frau zeigt am folgenden Tag Malzeichen.    SINSAG 0640 - Hexentier verwundet: Frau zeigt am folgenden Tag Malzeichen.   

Beschrijving

In een huis waar altijd een kat binnenkwam langs het afvoergat voor het water, hadden enkele mannen een plan gesmeed. Zodra de kat binnenkwam, sloegen de mannen het dier dood met een bijl. De volgende dag was Bet V.N. dood. Haar lichaam vertoonde een grote snijwonde.

Bron

M. Vankerkhoven, Leuven, 1964

Commentaar

2.1 Heksen
antwerps (grensgebied kempen-hageland)
472
fabulaat

Naam Overig in Tekst

Bet V.N.    Bet V.N.   

Naam Locatie in Tekst

Olmen    Olmen