Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

LCUMP0251_0251_14638 - Een vrouw kan niet sterven. Een toveres uit Jabbeke wordt er bijgeroepen, waarna de vrouw dood gaat

Een sage (mondeling), 1965

Hoofdtekst

In Jabbeke hemme (hebben wij) dor ook azo ’n hekse gekend. Me giengen do no’t schole, en os me Anna Damme zoagen riepen m’oltied nor heur, mo me bleven der verre van weg, want me woaren stief benouwd wi. E wel, der was hier e wuuf en ze koste zie nie doadgoan en ze riepen Damme derbie. En ze was nog nie heel buten, of da wuuf gieng doad.

Onderwerp

SINSAG 0580 - Andere Hexenkünste    SINSAG 0580 - Andere Hexenkünste   

Beschrijving

In Jabbeke woonde een heks voor wie de kinderen erg bang waren. Toen in Snellegem een vrouw op sterven lag, liet men de heks komen omdat de vrouw maar niet kon sterven. De heks was nog maar net vertrokken uit Snellegem, of de vrouw was dood.

Bron

L. Cumps, Leuven, 1965

Commentaar

2.1 Heksen
west-vlaams (z van brugge)
303
Kindertijd van de informant
memoraat

Naam Locatie in Tekst

Snellegem    Snellegem   

Plaats van Handelen

Jabbeke    Jabbeke   

Snellegem    Snellegem