Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

TDANI0129_0129_1145 - Geklop en geschreeuw in huis van twee oude vrouwen

Een sage (mondeling), 1965

Hoofdtekst

Op de hei in Dorplein stond een boerderij waar twee oude gezusters in woonden. Het moet daar niet erg pluis geweest zijn, want als je 's nachts over de hei ging, kon je van ver een duidelijk geklop en een geschreeuw horen. Wat die oude mensen daar uitspookten, wist niemand, maar dat het er spookte, daar mocht je op rekenen.

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

Op de heide in Dorplein stond een boerderij waarin twee oude zussen woonden. Wie 's nachts over de heide wandelde, kon een luid geklop en geschreeuw horen. Omdat uit de boerderij zulke vreemde geluiden kwamen, geloofde men dat het er spookte.

Bron

T. Daniëls, Leuven, 1965

Commentaar

1.4 Luchtgeesten
limburgs (weert en omstreken)
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Budel    Budel   

Plaats van Handelen

Dorplein    Dorplein