Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

WACHT0115_0115_3334 - Helse jacht: processie met gebed

Een sage (mondeling), 1967

Hoofdtekst

Wij gingen eens met twee eens aan de Hemel (= plaats langs de Lutselusstraat, Diepenbeek) en ik hoor een gebed afkomen en dat BEEDDE toch zo hevig. Ik zeg nog: 'Bijkans of daar een processie afkomt.' En daar kwam een processie door: de geestelijke met zijn ronde kelk voorop, met vier droegen ze het sakrament en daar waren pensionairs en nonnekens en vervolgens die de Hemel indraaiden - ze draaiden zo de Dorpbeemd op - zo ging de processie weg tot de laatste kop weg was en toen was het bidden gedaan. En die kwamen wij tegen als we doorgegaan waren. Die kwamen ook biddend door de lucht.. In de lucht heb ik ze niet gekend, maar ik heb ze op de wereld gezien, extra vóór mijn ogen. Dat heetten ze ook de helse jacht.

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

Twee mannen die voorbij de Hemel wandelde, hoorde plots een pastoor bidden. Even later kwam er een processie voorbij met een pastoor en zusters. Vaak zag men die processie ook door de lucht vliegen. Dat was de helse jacht.

Bron

W. Achten, Leuven, 1971

Commentaar

1.4 Luchtgeesten
midden-limburgs
k
memoraat
De Hemel was de naam voor een plaats langs de Lutselusstraat in Diepenbeek.

Naam Locatie in Tekst

Diepenbeek    Diepenbeek   

Plaats van Handelen

Hemel (Diepenbeek)    Hemel (Diepenbeek)