Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

MVANK0189_0189_9786 - Variant

Een sage (mondeling), 1964

Hoofdtekst

Die heks die gink deur de hoefslag van ’t paard. En ’s morgens as wij no de mis ginke dochte we "nu moete we ’t wete". Ze gink vijfig - zestig meters veur ons. En ik was ook van geen klein bang. En ik zette mijne slinkse in heure rechtse en mijne rechtse in heure slinkse. Zoewe had ik ongeveer drie kere gedaan en ze draait heur om en ze zei "gade gij nie mee?"Die moete hun eige omdraaie zalle.

Onderwerp

SINSAG 0641 - Hexe erkannt. Sie sieht sich um, wenn ihr Fusstritt gekreuzt wird (rächt sich).    SINSAG 0641 - Hexe erkannt. Sie sieht sich um, wenn ihr Fusstritt gekreuzt wird (rächt sich).   

Beschrijving

Een jongen die een vrouw verdacht van hekserij, plaatste zijn linkervoet in het spoor van de rechtervoet van de vrouw en zijn rechtervoet in het spoor van de linkervoet. Toen de jongen dat driemaal had gedaan, draaide de heks zich om en vroeg: "Ga je niet mee?"

Bron

M. Vankerkhoven, Leuven, 1964

Commentaar

2.1 Heksen
antwerps (grensgebied kempen-hageland)
500
memoraat

Naam Locatie in Tekst

Veerle    Veerle