Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

TDANI0071_0071_969 - Kaboutermannekes gaan de huizen af om te poetsen

Een sage (mondeling), 1965

Hoofdtekst

De kaboutermannetjes die in Gastel kwamen vroeger, gingen de mensen af en dan vroegen ze of er niets te schuren of te poetsen was zoals koper en dergelijke. En ze vroegen nooit geld, maar ze waren wel blij als ze wat te eten kregen. Bij mensen die hun niks gaven, kwamen ze nooit meer terug.

Onderwerp

SINSAG 0063 - Die hilfsbereiten Zwerge arbeiten in der Nacht für die Menschen für Nahrungsmittel (Tabak, Geld)    SINSAG 0063 - Die hilfsbereiten Zwerge arbeiten in der Nacht für die Menschen für Nahrungsmittel (Tabak, Geld)   

Beschrijving

De kaboutertjes in Gastel vroegen aan de mensen of ze niets moesten poetsen, zoals bijvoorbeeld koper. In ruil voor het werk dat ze verrichten, wilden de kaboutertjes graag wat voedsel. Wie aan de kabouters geen enkele vergoeding gaf, zag ze nooit meer terug.

Bron

T. Daniëls, Leuven, 1965

Commentaar

1.2 Aardgeesten
limburgs (weert en omstreken)
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Maarheze    Maarheze   

Plaats van Handelen

Gastel    Gastel