Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

CJ019610

Een mop (mondeling), vrijdag 26 mei 1967

Leonardo_Diffusion_XL_a_realistic_photograph_of_a_medieval_jes_0.jpg

Hoofdtekst

Ulespegel koe foar in dûbeltsje sizze hwa't de skuldigen wienen fan 'e oarloch. De minsken sieten yn 'e tinte, mar doe't se dêr in moai skoftsje sitten hienen, woarden se ûngeduldich en seinen: "Dêr komt neat."
Doe drukte Ulespegel op in knopke en doe seagen de minsken allegearre harsels yn in greate spegel.

Onderwerp

AT 1635* - Eulenspiegel's Tricks    AT 1635* - Eulenspiegel's Tricks   

ATU 1635* - Eulenspiegel’s Tricks    ATU 1635* - Eulenspiegel’s Tricks   

VDK 1635* - Eulenspiegel's Tricks    VDK 1635* - Eulenspiegel's Tricks   

VDK 1635* 23 - Eulenspiegel's Tricks. 23: Ulespegel laat zien wie er schuldig aan de oorlog zijn.    VDK 1635* 23 - Eulenspiegel's Tricks. 23: Ulespegel laat zien wie er schuldig aan de oorlog zijn.   

Beschrijving

Tijl Uilenspiegel staat ergens met een tent en belooft dat hij voor een dubbeltje zal laten zien wie de oorlog op hun geweten hebben. Als de tent vol is en de mensen ongeduldig worden drukt hij op een knopje. Er wordt een spiegel zichtbaar en de mensen zien zichzelf.

Bron

Collectie Jaarsma, verslag 196, verhaal 10 (archief MI)

Commentaar

26 mei 1967
Bij Van der Kooi meer specifiek: Eulenspiegel's Tricks 23: Ulespegel laat zien wie er schuldig aan de oorlog zijn.
Eulenspiegel's Tricks

Naam Overig in Tekst

Ulespegel    Ulespegel   

Tijl    Tijl   

Tijl Uilenspiegel    Tijl Uilenspiegel   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21