Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

RCALL0058_0058_13155 - Bende katten hinderen voerman te Ingelmunster (Meulebeke)

Een sage (mondeling), 1968

Hoofdtekst

Mien groeotvoader kwam van Zulte met twee vette peerden. Oet ne an Lammertiens kapelleke kwam te Ingelmunster kosten zien peerden niet meer weg. Ze mosten trekken dat ze zwitten. Er zat een doeodluchtje van achter ip ziene woagen en er voeorne een bende katten. Je gienk van de woagen en skipte erin. Mo oe meer dat ne skipte hoe meer dat er kwoamen.

Onderwerp

SINSAG 0333 - Spuktier erschreckt Wanderer (und begleitet ihn).    SINSAG 0333 - Spuktier erschreckt Wanderer (und begleitet ihn).   

Beschrijving

Een man die met twee vette paarden terugkwam van Zulte, moest bij de kapel in Ingelmunster halt houden omdat de bezwete paarden niet meer voort konden. Op de wagen zat een doodlichtje en op de weg liep een troep katten. De man stapte van de wagen en begon naar de katten te schoppen. Hoe meer de man naar de katten schopte, hoe meer katten er verschenen.

Bron

R. Callens, Leuven, 1968

Commentaar

1.3 Vuurgeesten
west-vlaams (tielt en izegem)
104
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Meulebeke    Meulebeke   

Plaats van Handelen

Zulte    Zulte   

Ingelmunster    Ingelmunster