Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

DIVTX677

Een mop (tijdschriftartikel), december 2000

Hoofdtekst

Een toestel van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena wil gaan landen op Schiphol. De piloot en zijn co-piloot zetten de daling in en zien de landingsbaan al verschijnen. De piloot laat de wielen zakken en zet het toestel op de grond. Om tot stilstaan te kunnen komen, gaan de twee vol in de remmen. Ze remmen, remmen, remmen; de rook schiet van de blokkerende banden. Vlak voor het einde van de baan staat het toestel stil. Met zweet op hun voorhoofd kijken de piloten elkaar aan. Zegt de één tegen de ander: "Awel zulle, wat een korte baan van die Hollanders."
Zegt de co-piloot terwijl hij opzij kijkt: "Zeker en vast, maar wat is 't ie breed zeg!"
(Gepubliceerd in Brown Magazine, schooljaar 2000/2001, nummer 2, p.27-28 onder de titel 'De moppenhoek'; schoolkrant van het De Bruijne Lyceum, Utrecht)

Beschrijving

Belgische piloten verbazen zich erover dat de langdingsbaan heel kort is maar wel erg breed.

Bron

Brown Magazine, schooljaar 2000/2001, nummer 2, p.27-28 onder de titel 'De moppenhoek'; schoolkrant van het De Bruijne Lyceum, Utrecht

Commentaar

december 2000

Naam Overig in Tekst

Belgisch    Belgisch   

Hollanders    Hollanders   

Naam Locatie in Tekst

Sabena    Sabena   

Schiphol    Schiphol   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20