Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

TINNEV284

Een sage (boek), (foutieve datum)

Hoofdtekst

270.
Iemand kwam 's zaoterdagsaoves uut Duitsland weerum van 't wark. Ien de Parkus was een draod oaver de weg gespanne. Hi'j stappe der oaver. Weer een draod. Der oaver. Weer een draod. En zo ging 't deur tot 's marges toe. Toe e ien de margetied bi'j zien huus kwam heure hi'j achter 't huus lawaai.
Hi'j ging kieke. Toe was 't lawaai veur 't huus. Kieke. Weer achter 't huus. En zo mao deur. De man ging nao de pestoor en vetelle wat um oavekomme was. Dén raoje aan um een noveen te holle. Op de negende dag zègende de pestoor 't huus en 't land. 't Spoek kwam toe ien de kas ien een deuske te zitte. De pestoor nom 't deuske met en metselen 't tusse twee mure.

Onderwerp

SINSAG 0456 - Der Poltergeist im Hause    SINSAG 0456 - Der Poltergeist im Hause   

Beschrijving

Een man, die 's zaterdagsavond terugkomt van zijn werk in Duitsland, ziet in de Parkes een draad over de weg gespannen en stapt erover, even later weer een en weer een en zo door tot zijn huis. Daar hoort hij achter het huis lawaai, gaat kijken, hoort voor, dan weer achter, etc. Hij vraagt de pastoor om raad en deze zegt hem een noveen te houden. Op de negende dag zegent de pastoor het huis en het land. Het spook komt daarop in de kast in een doosje te zitten, dat de pastoor meeneemt en tussen twee muren metselt.

Bron

Vertellers uit de Liemers samengesteld door A. Tinneveld, Wassenaar 1976, p.235.

Commentaar

Der Poltergeist im Hause

Naam Locatie in Tekst

Parkes    Parkes   

Duitsland    Duitsland   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20