Hoofdtekst
Date: Tue, 19 Nov 2002 10:11:16 +0100
To: Theo.Meder@Meertens.knaw.nl
From: Marie-Jose Klaver [...]
Subject: Fwd: Godsdienstvrijheid is belangrijker dan discriminatie op
grond van seksuele voorkeur
Een spotprent over El Moumni, die bij deze e-mail (van een vriend van me) zat.
Beste mensen,
Vanmiddag is imam El-Moumni wederom vrijgesproken van discriminatie. Vorig jaar mei noemde hij in Nova "homoseksualiteit een besmettelijke ziekte. Als die ziekte zich verspreid onder de jeugd, leidt dat tot uitsterven." Ook heeft hij eerder in Marokko gepreekt dat "Europeanen lager staan dan honden en varkens. Homoseksualiteit komt bij die beesten niet voor."
Scheidsrechter John Blankenstein, het COC, het Humanistisch Verbond en Expreszo hebben destijds aangifte gedaan van discriminatie. De officier eisde in eerste instantie 1200 euro boete, maar in hoger beroep liet hij die eis varen. Nu is El-Moumni in hoger beroep vrijgesproken.
Het gerechtshof in Den Haag heeft vandaag dus uitspraak gedaan. Hieruit kunnen we concluderen dat het gerechthof godsdienstvrijheid belangrijker vindt, dan artikel 1 van de grondwet "Allen die zich in Nederland bevinden, worden in gelijke gevallen gelijk behandeld. Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of op welke grond dan ook, is niet toegestaan."
Pieter van Cleef is auteur van bijgevoegde spotprent. Dit soort uitspraken van de rechterlijke macht maakt me bepaald niet blij.
Veel groeten allen,
Jaap Wiering
(Per email toegezonden vanuit Amsterdam op 19 november 2002)
Onderwerp
AT 1865 - Jokes about Foreigners   
ATU 1865 - Anecdotes about Foreigners.   
Beschrijving
Bron
Commentaar
Naam Overig in Tekst
Imam El-Moumni   
Nova   
Europeanen   
John Blankenstein   
COC   
Humanistisch Verbond   
Expreszo   
Pieter van Cleef   
Jaap Wiering   
Betje Big   
SIRE   
Dick Bruna   
Naam Locatie in Tekst
Marokko   
Den Haag   
Nederland   
