Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

ZEEUW048 - Witte Juffers

Een sage (boek), 1923 - 1932

Hoofdtekst

Witte Juffers

In het begin dezer eeuw vertoonden zich nog witte wijven bij het molenputje te Ierseke, dat sedert onheugelijke tijden als drinkplaats voor de paarden dienst deed.
Onze grijze mulder, die een reeks van jaren de oude banmolen bewoonde, heeft verschillende geloofwaardige menschen horen vertellen hoe ze daar in de ronde dansten. Hij zelf heeft ze nooit gezien; maar, als hij 's nachts moest malen, wat nog al dikwijls voorviel, had hij altoos een kistje fijn zand bij zich, waardoor een flinke dosis peper was gemengd — voor de witte wijven. Maar het is nooit noodig geweest.

Onderwerp

SINSAG 0303 - Tanz der Weissen Frauen    SINSAG 0303 - Tanz der Weissen Frauen   

Beschrijving

Als een molenaar 's nacht moet malen neemt hij uit voorzorg fijn zand gemengd met peper mee, voor als hij ronddansende witte wijven mocht tegenkomen.

Bron

J.R.W. en M. Sinninghe: Zeeuwsch sagenboek. Zutphen 1933, p. 46-47

Naam Locatie in Tekst

Ierseke    Ierseke   

Yerseke    Yerseke   

Plaats van Handelen

Ierseke    Ierseke   

Yerseke    Yerseke   

Kloekenummer in tekst

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20