Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

ZEEUW121 - Heksen aan het werk

Een sage (boek), 1845 - 1854

Hoofdtekst

Heksen aan het werk

Ook volwassenen kunnen in de macht der heksen geraken. Vrouw A. van der Klooster op St. Annaland was ziekelijk en kwijnde zienderoogen weg. Haar drie broers begrepen wel dat ze behekst was, en ze zagen er vrouw Koster op aan.
Op den 28sten Mei 1854 komt vrouw Koster uit het veld, over den dijk, naar huis gewandeld; de jonge menschen grijpen haar aan, en sleuren haar mee, met de woorden: "Jij naar mijn zuster, haar genezen of sterven." Zij gilt moord en brand, de veldwachter hoort het, ontzet haar en maakt proces verbaal.

Beschrijving

Een vrouw is ziek en kwijnt weg, haar broers vermoeden hekserij en verdenken vrouw Koster en grijpen haar op een nacht en willen haar dwingen de zus te genezen. Ze gilt en wordt door de veldwachter ontzet, die proces-verbaal opmaakt.

Bron

J.R.W. en M. Sinninghe: Zeeuwsch sagenboek. Zutphen 1933, p. 115

Commentaar

voor 1855
Utrechtsche Volksalmanak 1855, blz. 108

Naam Overig in Tekst

A. van der Klooster    A. van der Klooster   

St. Annaland    St. Annaland   

Naam Locatie in Tekst

Koster    Koster   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20