Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

ZEEUW200 - Vrijmetselaars.

Een sage (boek), 1923 - 1932

Hoofdtekst

Vrijmetselaars.

Wanneer je vroeger lid was van de vrijmetselaars, of in 't Zuid-Bevelandsch een frimason was, dan moest je er op verdacht wezen. dat ieder oogenblik Joosje je kon komen halen.
Dat wisten ze zelf ook wel. Waarom ze dan vrijmetselaar werden? Misschien wel omdat geen van de broeders ooit armoe had. Daarvoor verzaakten ze God en hehoorden den duivel toe, zegt de overlevering.
Soms werd er om geloot, wiens beurt het was ter helle te varen. Een kleine veertig jaar geleden werd in Ierseke iemand begraven, die er in het dorp voor bekend stond. 't Bleek waar te wezen ook, toen de kist in den kuil werd neergelaten, brak een van de touwen en kwam het lijk op zijn hoofd in de aarde te staan.

Onderwerp

TM 2900 - Vrijmetselaars    TM 2900 - Vrijmetselaars   

Beschrijving

Vrijmetselaars leden geen armoe en verzaakten daarvoor God en behoorden aan de duivel. Bij een brak bij de begrafenis een touw, zodat de kist rechtop kwam te staan met het hoofd naar beneden.

Bron

J.R.W. en M. Sinninghe: Zeeuwsch sagenboek. Zutphen 1933, p. 175

Commentaar

voor 1933
Vrijmetselaars

Naam Overig in Tekst

Zuid-Bevelands    Zuid-Bevelands   

Joosje    Joosje   

God    God   

Naam Locatie in Tekst

Ierseke    Ierseke   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20