Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

CBOEK409

Een legende (brief), zaterdag 10 februari 1894

Hoofdtekst

Nu nog is het hier gebruik met Sint Jan buiten boven de voordeur een kransje op te hangen, gemaakt van Sint Janskruid: een klein geel bloempje. Dat kransje wordt op een tak van een notenboom bevestigd. De sage hiervan is, dat Joannes, toen hij achtervolgd werd, met zijne medeapostelen had overeengekomen iets dergelijks te hangen voor het huis, waar hij zich verborgen hield.

Beschrijving

Met Sint Jan hangt men een kransje met Sint Janskruid aan de deur. Het is een herinnering aan de vervolging van Johannes de Evangelist, die het kransje gebruikte om zijn apostelen te tonen waar hij zich verschool.

Bron

Collectie Boekenoogen (archief Meertens Instituut)

Commentaar

10 februari 1894
Sint Jansdag valt op 24 juni. In de volksoverlevering worden – zoals hier – Johannes de Doper (24 juni) en de apostel Johannes de Evangelist (27 december) wel eens met elkaar verward.

Naam Overig in Tekst

Sint Jan    Sint Jan   

Johannes de Evangelist    Johannes de Evangelist   

Johannes de Apostel    Johannes de Apostel   

Johannes de Doper    Johannes de Doper   

Naam Locatie in Tekst

Joannes    Joannes   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:22