Hoofdtekst
From: Peter Burger
Subject: Re: hoax aanslag koninginnedag
To: Theo Meder <Theo.Meder@Meertens.knaw.nl>
X-Priority: 3
X-Spam-Checker-Version: SpamAssassin 2.60 (1.212-2003-09-23-exp) on
bladerunner.knaw.nl
X-Spam-Level:
X-Spam-Status: No, hits=-4.8 required=6.0 tests=BAYES_00,HTML_MESSAGE
autolearn=ham version=2.60
Status: RO
Beste Theo,
Ja, het zijn weer interessante tijden voor sagenvorsers. Ik heb er vanochtend in het AD (p. 4) commentaar op geleverd. Had je gezien dat de Telegraaf er vrijdag iets over had onder de idiote kop 'Moslims mijden hoofdstad op Koninginnedag'?
Tot ziens,
Peter
----- Original Message -----
From: <mailto:Theo.Meder@Meertens.knaw.nl>Theo Meder
To: Peter Burger
Sent: Sunday, April 25, 2004 1:27 PM
Subject: Re: hoax aanslag koninginnedag
Verdraaid, het is overal. Bijv. <http://nieuws.fok.nl/nieuws/40903>http://nieuws.fok.nl/nieuws/40903
Vooral de reacties zijn heel divers.
Ik vermoed dat Nederlandse jongeren het "voorkennis van aanslag-scenario" hebben gerecycled om moslims in een kwaad daglicht te stellen.
Gezien de dreigende taal in de reacties wordt er door sommigen toch geloof gehecht aan het mailtje, en een enkeling hoopt een aanleiding te krijgen om vervolgens een moskee in de fik te zetten. Man man, dit zijn heel zorgelijke signalen uit de samenleving!
Theo
----- Original Message -----
From: Peter Burger
To: <mailto:Theo.Meder@meertens.knaw.nl>Theo Meder
Sent: Saturday, April 24, 2004 9:36 PM
Subject: Fw: hoax aanslag koninginnedag
Beste Theo,
Vond dit bericht van een student van me net bij de mail. Op de website van AT5 stat een stukje video met het nieuwsitem. Ga nu eens kijken of ik dat kettingmailtje ook kan vinden.
Tot ziens,
Peter
----- Original Message -----
From: Paul Smit
To: Peter Burger
Sent: Friday, April 23, 2004 2:56 PM
Subject: hoax aanslag koninginnedag
Hoi Peter,
Omdat jij je nogal bezig houdt met broodje aapverhalen: ik kwam de volgende (naar ik hoop) hoax tegen:
Op internet circuleert momenteel een kettingmail, waarin aan alle moslims in Nederland wordt verzocht om Amsterdam te mijden op Koninginnedag. Moslims die in de hoofdstad al wonen worden volgens de mail er verstandig aan gedaan om de stad te verlaten op die dag. Dat meldt Elly Florax, een woordvoerster van de Amsterdamse politie.
"Op internet wordt een kettingmail verspreid waarin die oproep wordt gedaan. We bekijken serieus of de afzenders van de mailtjes te traceren zijn", zo vertelt Florax. Over de herkomst van de mailtjes tast de politie volledig in het duister. Inmiddels is er een onderzoek naar gestart. Florax: "Tot dusver hebben we niet echt een idee in welke hoek we het moeten zoeken. Je weet nooit hoe serieus je de boodschap moet nemen, vandaar dat we onderzoek doen naar de herkomst." Ze meldt verder dat de mailtjes al een geruime tijd circuleren op het web.
Op Marokko.nl doen al langer geruchten de ronde dat er een aanslag op handen zou zijn op Koninginnedag.
Onderwerp
TM 6027 - Kettingbrieven   
Beschrijving
Bron
Commentaar
Naam Overig in Tekst
Theo Meder   
Peter Burger   
Algemeen Dagblad   
Koninginnedag   
AT5   
Elly Florax   
Marokko.nl   
Naam Locatie in Tekst
Telegraaf   
Nederland   
Amsterdam   
