Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

RKOMA065

Een sage (mondeling), woensdag 01 juni 2005

Melding:

Bestand met auteursrechtelijke informatie of extreme facetten.
De inhoud is afgeschermd, en kan alleen worden geraadpleegd op het Meertens Instituut, of met een account.

Hoofdtekst

-Een vriendin van mij liep te wandelen in een bos tussen Maartensdijk en Baarn- Hoge Vuurse. Er was een plek waar ze het grauw vonden, zowel qua gevoel als qua omgeving. Ook het groen was er anders. Er was daar in de oorlog iets gebeurd, een liquidatie van mensen. Joden of zo, maar dat weet ik niet zeker.

-Een pleintje aan de Boterstraat en de Pannekoekstraat in Rotterdam, bij het café 'De Maagd van Holland' is een 'goede plek'. Op die plek krijg ik een goed gevoel. Een vriendin heeft precies hetzelfde gevoel op deze plek, waardoor ik het zo opvallend vind.

Beschrijving

In een bos tussen Maartensdijk en Baarn-Hoge Vuurse voelen mensen zich niet op het gemak; er zijn hier wellicht joden geliquideerd. Ook bij 'Cafe de Maagd' in Rotterdam krijgt de vertelster een vreemd gevoel.

Bron

Parafrase van een gesprek.

Commentaar

1 juni 2005
De vertelster is een collega van de optekenaar.

Naam Overig in Tekst

Baarn- Hoge Vuurse    Baarn- Hoge Vuurse   

Hoge Vuurse    Hoge Vuurse   

De Maagd van Holland    De Maagd van Holland   

Naam Locatie in Tekst

Maartensdijk    Maartensdijk   

Baarn    Baarn   

Boterstraat    Boterstraat   

Pannekoekstraat    Pannekoekstraat   

Rotterdam    Rotterdam   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21