Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

SAVEL029

Een sage (mondeling), maandag 28 augustus 2006

Hoofdtekst

Zijn er spookhuizen bekend of plekken waar men meende dat het er spookte? Ging het om een specifiek soort spook, klopgeest, Poltergeist?

Eh ja, Allersmaborg, zegt je dat wat? De Allersmaborg?

Nee.

Vlakbij Ezinge. En een van de vroegere bewoners zou daar nog rondspoken. Dat is een soort versterkt herenhuis, versterkte boerderij. Ik zag laatst op televisie, van mensen die er nu duidelijk wonen, een soort anti-kraakwachten, die kenden daar verhalen over, ja die hadden dat ook weer via via.

Hee, dat is interessant. Ik heb er tot nog toe nog niemand over gehoord.

Enneh, het gebouw. De vroegste stukken stammen uit de dertiende eeuw.
Het wordt op dit moment verbouwd tot alumnihuis voor de alumnifamilies van de universiteit hier. Wellicht hebben de bouwvakkers rare dingen meegemaakt.

Ja, u kunt zelf niet die verhalen noemen.

Nee, behalve dan dat er een vrouw rondspookte. Dat heb je net al opgeschreven.

Beschrijving

Over de Allersmaborg, vlabij Ezinge, doen verhalen de ronde dat er een spook van een vroegere bewoonster zou huizen.

Bron

Bandopname van een gesprek n.a.v. de DOC Volkskundevragenlijst (gebruikt t.b.v. de Bommenberenddag, 28 augustus 2006).

Commentaar

28 augustus 2006
Ter gelegenheid van het verhalen verzamelen op de Bommenberenddag in de openbare bibliotheek van Groningen.

Naam Overig in Tekst

Allersmaborg    Allersmaborg   

Naam Locatie in Tekst

Groningen    Groningen   

Ezinge    Ezinge   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21