Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KEMP074 - Sint-Willibrordusweg

Een legende (boek), 1925

Hoofdtekst

SINT-WILLIBRORDUSWEG.

Sint-Willibrordus ging naar Aldeneijck om zijn klooster een bezoek te brengen. De wegen waren al zoo lang en om zich wat weg te sparen sloeg de Heilige een voetpad in, dat door het korenveld van een rijken grondbezitter lag. Toen deze dit zag, begon hij den Heilige te schelden en te dreigen. De metgezellen van Willibrordus wilden den man den mond doen houden, maar de Heilige verkoos den omweg.
En waar Willibrordus was gegaan, waren de plassen en hobbeligheden verdwenen en lag er een groene effen baan.
Deze groene weg heet nu nog de Sint-Willibrordusweg en het gras dort er nooit, ook niet in den winter.
Maar de man, die den Heilige had gescholden en gedreigd, stierf reeds den volgenden dag een schielijken dood.

Onderwerp

TM 2601 - Hoe het dorp (de stad, heuvel, straat, een plek of het stuk land) aan z'n naam is gekomen    TM 2601 - Hoe het dorp (de stad, heuvel, straat, een plek of het stuk land) aan z'n naam is gekomen   

Beschrijving

Willibrordus wilde de weg naar Aldeneijck afsnijden via een korenveld. Maar de rijke eigenaar van de akker schold op hem en dreigde. Willibrordus nam de omweg en waar hij ging, daar waren de plassen en hobbeligheden verdwenen en er lag een groene, effen baan. Die weg heet nu Sint-Willibrordusweg. Maar de rijke man die op Willibrordus had gescholden, was de volgende dag een schielijke dood gestorven.

Bron

Kemp, Pierre. Limburgs Sagenboek. Gebrs van Aelst. Maastricht, 1925.

Commentaar

1925
Dit verhaal is te vinden in het hoofdstuk 'Van stichtingen en oorsprongen'.
Hoe het dorp (de stad, heuvel, het stuk land) aan z'n naam is gekomen

Naam Overig in Tekst

Sint-Willibrordus    Sint-Willibrordus   

Aldeneijck    Aldeneijck   

Heilige    Heilige   

Naam Locatie in Tekst

Sint Willibrordusweg    Sint Willibrordusweg   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20