Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KEMP117 - Duivelssagen: De duivel voorzegt een bevalling

Een sage (boek), 1925

Hoofdtekst

DE DUIVEL VOORZEGT EEN BEVALLING..

De vrouw van een boer uit Bunde moest bevallen. Het was al nacht. De boer zond zijn knecht met paard en karretje naar Meerssen om de vroedvrouw te halen. Halverwege bleef het paard staan. Het was met geen moeite vooruit te krijgen en het schuim stond het dier op den muil. Of de knecht het paard al sloeg, het hielp niet. Ten einde raad sprong hij van den bok en wilde het paard bij den kop pakken en het zoo verder leiden. Maar toen kwam daar een zwarte, vlugge heer aan en zeide tegen den knecht: ,Rijdt terug naar huis; keer het beest gerust om, het is nog te vroeg. Vóór morgen vijf uur is de vroedvrouw niet noodig!"
De knecht keerde het paard om, dat nu niet meer tegenstribbelde en reed naar huis terug. Toen hij in den morgen de vroedvrouw tegen vijf uur had gehaald, beviel de vrouw van zijn baas precies op het uur, dat de zwarte heer hem had voorzegd.

Beschrijving

Een knecht van een boer wordt er op uitgestuurd met de bedoeling een vroedvrouw te halen voor de vrouw van zijn baas. Halverwege weigert zijn paard verder te gaan. Een klein, zwart heertje verschijnt en zegt de knecht dat hij terug moet gaan: voor vijf uur is de vroedvrouw nog niet nodig. De knecht rijdt terug en haalt om vijf uur weer de vroedvrouw. De boerin bevalt precies op het uur dat de duivel had voorspeld.

Bron

Kemp, Pierre. Limburgs Sagenboek. Gebrs van Aelst. Maastricht, 1925.

Commentaar

1925
Dit verhaal is te vinden in het hoofdstuk 'Duivelssagen'.

Naam Locatie in Tekst

Bunde    Bunde   

Meerssen    Meerssen   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20