Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KEMP147 - Van wilde jachten en spookwagens: De Wilde Jacht over de Afferdische heide

Een sage (boek), 1925

Hoofdtekst

DE WILDE JACHT OVER DE AFFERDSCHE HEIDE

Als de Wilde Jacht van de Maas uit de Meijerij over de zandige vlakte van de Afferdsche heide komt gevaren, eindigt zij meestal in de Blijenbeeker bosschen. Dan schetteren daar de jachthoorns en raast er het hitsend geroep van de jagers, tusschen het blaffen van de honden en het getrappel van de paarden.
Dat duurt tot de storm voorbij is; den volgenden dag kan men aan de gebroken stammen en afgerukte takken goed zien, welken weg de "Wilde Jacht" nam en waar haar tumult het grootst was.

Onderwerp

TM 3405 - De Wilde Jacht    TM 3405 - De Wilde Jacht   

Beschrijving

Als de Wilde Jacht van de Maas uit de Meijerij over de zandige vlakte van de Afferdsche heide komt gevaren, eindigt zij meestal in de Blijenbeeker bossen. Dan schetteren daar de jachthoorns en raast er het hitsend geroep van de jagers, tussen het blaffen van de honden en het getrappel van de paarden. Dat duurt tot de storm voorbij is; de volgende dag kan men aan de gebroken stammen en afgerukte takken goed zien, welke weg de "Wilde Jacht" nam en waar haar tumult het grootst was.

Bron

Kemp, Pierre. Limburgs Sagenboek. Gebrs van Aelst. Maastricht, 1925.

Commentaar

1925
Dit verhaal is te vinden in het hoofdstuk 'Van wilde jachten en spookwagens'.
De Wilde Jacht

Naam Overig in Tekst

Wilde Jacht    Wilde Jacht   

Meijerij    Meijerij   

Afferdsche heide    Afferdsche heide   

Blijenbeeker    Blijenbeeker   

Naam Locatie in Tekst

Maas    Maas   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20