Hoofdtekst
Het verhaal wil dat ze te vondeling is gelegd in een tuin van een paleis. Haar vader zou bij deze (kasteel) heer als timmerman gediend hebben. Dit blijkt niet waar te zijn gezien haar geboorte-akte waar ze als wettig kind van beide echtelieden is aangegven.
De naam Pleis komt niet van paleis (zoals werd aangenomen) maar is de achternaam van haar wettige vader. Ze komen voor in het parenteel van Jan Blatter.
Gegevens van deze vrouw:
Anna Maria Helena PLEIS, landbouwer, geb. 27-09-1834 10:00 u. Dalen (bron: Johannes Sibom), aangegeven door Sieger Bruins, 41 en Jan Berend Bakker, 35, beide landbouwer uit Nieuw-Schoonebeek. Geb. bij haar ouders thuis. Vader is timmerman, 50 jaar. Moeder is 26. Ged. (RK) Nieuw-Schoonebeek, overl. 14-03-1901 16:00 u. Amsterdamscheveld (bron: Genlias, aktenr.: 91), thuis, tussen Erica en Schoonebeek, begr. Erica. Het echtpaar woonde in het Amsterdamscheveld en konden geen van beide schrijven waardoor ze de trouwakte niet konden ondertekenen. Er werd bij het sluiten van het huwelijk een kind gewettigd -dit zal hun oudste zoon zijn geweest gezien de geboorte datum. Ze ging samen met haar man in Nieuw Amsterdam wonen.
Beschrijving
Bron
Commentaar
Naam Overig in Tekst
Pleis   
Jan Blatter   
Anna Maria Helena Pleis   
Johannes Sibom   
Sieger Bruins   
Jan Berend Bakker   
Nieuw-Schoonebeek   
Genlias   
Erica   
Rooms Katholiek   
Naam Locatie in Tekst
Paleis   
Dalen   
Amsterdamscheveld   
Nieuw Amsterdam   
