Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

RKOMAGRON0195

Een personal narrative (mondeling), woensdag 15 november 2006

Hoofdtekst

RK: In oude sagen komen er heel veel verhalen voor van watergeesten. Later zei men [...]: "Pas op, niet te dicht bij het water komen!" [...]Ik weet niet of u dat ook kent, dat verhaal?
JP: Ja, niet te dicht bij het water komen, zo op die manier...dat zit in de volksverhalen, wordt dat natuurlijk weerspiegeld. En, kijk, als je daar over nadenkt, dat verhaal, dan zou je kunnen zeggen: water heeft iets heel ontvankelijks. Een zeker Japanse professor geweest, die de laatste tijd heeft vastgesteld dat water veel informatie opneemt, van gesproken woord, of gebeden...of, als je maar iets op een flesje water schrijft...de trillingen worden aangenomen.
RK: Dus, het water heeft de geschiedenis van de afgelopen eeuwen in zich? Of zie ik dat verkeerd?
JP: Eh, water is programmeerbaar, dat wilde ik eigenlijk zeggen, en heel erg ontvankelijk. Dus kan het ook dingen nemen. En, eh, ik denk evengoed als, terwijl iemand zich laat dopen, zijn vroegere geschiedenis laat afnemen, kan water dus dingen van je nemen. Dat kun je natuurlijk heel ernstig gaan zien als het bijvoorbeeld een vissersdorp betreft zoals Urk, waar mensen niet meer terugkomen, dus de zee mensen neemt. Of dat ze door monsters opgeslokt worden. Dan kan natuurlijk ook je persoonlijke geschiedenis kan je ook afgenomen worden, door water. Net als doop. Wassen met water. Water heeft een reinigend effect. Dus als ik bijvoorbeeld ga baden, dan kan ik bepaalde gebeden uitspreken, waardoor ik meer stress kwijtraak, dan dat ik dat niet doe. Ga ik naar Afrika, ik ben daar dus geweest bij een medicijnman, en...ja, gevraagd of hij met mij een dergelijke wassing wilde doen. Toen gingen we samen de bush in, ik heb dat ook op film staan [...], gingen we de bush in, zoeken naar medicijnen, speciale kruiden. En toen kwam ik bij een familie terecht, toen moest ik 's avonds daar zijn, toen gingen ze die bladeren een paar uur koken. Ik moest me helemaal uitkleden; ik stond in een tobbe en toen werden dus die begietingen gedaan. Er werd gepreveld en gebeden...mantra's uitgesproken. Dus ook bij die mensen heb ik iets geleerd. En, na die tijd keek je dus in dat water, zag je dat dat water verkleurde; een bepaalde kleur kreeg. Zwart werd, of eh...zwarte dingen zaten d'r in. Zeiden ze: ja...ja, zegt die medicijnman..."Daar zit, wat je kwijt geworden bent." En dat heeft een, ook een hele suggestieve werking. Ik geloof dat kruiden dingen mee kunnen nemen, het is tegelijkertijd ook een hele sterke imprint van wat mensen dus kan overkomen. Maar door veel wereldgeloven eh, vind je dus steeds hetzelfde principe terug. Water is een ontvankelijk element, neemt dingen van je weg, of je wereldgeschiedenis, of je stress, of ziekte, of wat dan ook.
RK: U noemde net ook...mensen kunnen worden weggenomen door...en u noemde het woord 'watermonster'? U gelooft dat er monsters in het water kunnen zitten?
JP: Nee, dat geloof ik niet. Nee, dan kom je dus weer bij bijgeloof terecht. Dus, ik vind...ik geloof dat water kan reinigen. Dat water informatie kan opnemen. Ik geloof dat rituele baden bestaan. Maar echt monsters? Wanneer wordt iets een monster? Een grote draaikolk is een monster. En dat is een vernietigende energie. En daar zou ik een monster in kunnen zien. [...] Iemand die niet wetenschappelijk nadenkt, die ziet daar iets gebeuren, ik noem maar wat, ja maar als een monster, die zag daar ook iets monsterlijks. Die ziet daar dan zo'n monster in.
[...] Ik denk voor veel volken, als daar ongelukken gebeuren, dat je dan toch geneigd bent dat monsters te noemen. Terwijl het werking van het water zijn, die voor iemand heel vervelend uitkomen.[...]
RK: Maar u zegt wel, er zijn wel bepaalde entiteiten, of hoe je dat wilt noemen, die in het water kunnen leven? dat zijn dan vaak die geesten.
JP: Ja, maar mensen hebben geen begroep van entiteiten, omdat alles energie is. Maar als een bepaalde energie bepaalde informatie heeft dan is 'ie een entiteit. Dus als ik een negatieve gedachte heb en ik ga dat steeds maar weer herhalen, steeds maar weer...bijvoorbeeld, dat zou een...ik wil het niet eens noemen [lacht]...negatieve gedachten steeds weer herhalen, bouw je dus een negatieve entiteit op, die dus een eigen leven kan gaan leiden. Die dus ook als zodanig waargenomen worden.

Beschrijving

Voorbeelden van de werking van water: kan het verleden doen verdwijnen, het leven afnemen en reinigend werken.

Bron

Letterlijk afschrift van DAT-opname.

Naam Overig in Tekst

Japanse    Japanse   

Naam Locatie in Tekst

Urk    Urk   

Afrika    Afrika   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21