Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

VLAAR008 - De legende van de Grondeloze Waal

Een sage (boek), 2003

Hoofdtekst

De legende van de Grondeloze Waal

Ooit woonde een rijke boer aan de noordzijde van de Schiedamsedijk. Hij had een prachtige boerderij, maar was zo slecht voor zijn knechten, dat tijdens een hevige onweersbui zijn boerderij getroffen werd door een nietsontziende blikseminslag. Heel de woning en de schuur verdwenen in een diep gat dat vervolgens door eindeloze regenbuien verzwolgen werd. Van de boer werd nimmer meer iets vernomen en de mensen riepen dat de ontstane kolk "... geen bodem had, en al doorpeilend zou men in de hel komen."

Onderwerp

TM 2607 - De bodemloze put of poel    TM 2607 - De bodemloze put of poel   

Beschrijving

Boer was slecht voor knechten. Daardoor werd zijn boerderij getroffen door blikseminslag. Alles verdween in een diep gat. Van de boer werd niets meer vernomen en de mensen riepen dat de ontstane kolk "... geen bodem had, en al doorpeilend zou men in de hel komen."

Bron

Robert Tetteroo en Eva Timmermans. Wandelen en fietsen door en rond "legendarisch" Vlaardingen. In opdracht van Streekmuseum Jan Anderson. Vlaardingen, 2003

Commentaar

2003
De Grondeloze Waal heeft echt bestaan en is vlak na de Tweede Wereldoorlog gedempt. Of er ooit een boerderij op die plaats heeft gelegen is onbekend, wel lag de boerderij van boer Suiker nabij de Grondeloze Waal. Het is zeker dat de waal ontstond door een dijkdoorbraak. Het wild instromende water sloeg een diepe put en veroorzaakte een zogenaamde kolk of waal, die na reparatie van de dijk als een litteken in het landschap achterbleef.
De bodemloze put of poel

Naam Locatie in Tekst

Schiedamsedijk    Schiedamsedijk   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20