Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

IUTRECHT007

Een sage (internet), donderdag 19 april 2007

Hoofdtekst

13. Zijn er spookhuizen bekend of plekken waar men meent (meende) dat het spookt(e)? Ging het nog om een specifiek soort spook, zoals een Poltergeist of klopgeest? Welk verhaal werd hierover verteld? Bestaat het spookhuis of de spookplek nog?

Het spook van de Postelstraat in een oud huis. Geen idee welke het is. Het verhaal gaat dat hij altijd om 12 uur 's nachts verscheen. Zelfs drie sloten en de hele huisraad voor de deur konden hem niet tegenhouden. Toen de redemptoristen hen vertelden dat ze het spook geen haarbreed in de weg mochten leggen en de priesters waren gekomen om het huis te zegenen is het spook ook niet meer teruggezien.

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

In een huis verschijnt om middernacht steeds een spook, ook al is de deur gesloten en gebarricadeerd. Nadat priesters het huis hebben gezegend, is het spook verdwenen.

Bron

Op internet ingevulde DOC Volksverhalenvragenlijst op www.volksverhalen.nl

Commentaar

19 april 2007
Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.

Naam Locatie in Tekst

Postelstraat    Postelstraat   

Den Bosch    Den Bosch   

's-Hertogenbosch    's-Hertogenbosch   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21