Hoofdtekst
Auteursrecht:
De tekst bevat auteursrechtelijk beschermde informatie. De inhoud is daarom afgeschermd, en kan alleen worden geraadpleegd op het Meertens Instituut.This text contains copyrighted information.
Beschrijving
Vrouw die als meisje droomde het trouwkleed van een prinses te mogen weven, krijgt als oude en blinde weefster van een prins de opdracht de stof voor de trouwjurk van zijn verloofde te vragen. Met hulp van de duiven die ze dagelijks voert kan ze de goede kleuren vinden. Op de bruiloft komen de duiven, die niet meer wit zijn, maar gekleurd door garen, overvliegen.
Bron
Gerrie van Dongen en Ad Grooten: Sprookjes van de Efteling. Amsterdam 2009, p. 73-76
Commentaar
Gerrie van Dongen, archivaris van de Efteling, selecteerde de verhalen. Grooten is de creatieve tekstschrijver is, die ook scripts en songs voor Efteling musicals heeft gemaakt.
Naam Overig in Tekst
Arthur   
Genoveva   
Hector   
Datum Invoer
2013-03-01 14:46:20
