Hoofdtekst
Auteursrecht:
De tekst bevat auteursrechtelijk beschermde informatie. De inhoud is daarom afgeschermd, en kan alleen worden geraadpleegd op het Meertens Instituut.This text contains copyrighted information.
Beschrijving
Sultan krijgt zakken met tulpenbollen cadeau van een emir. Hij vind ze niks, maar de tuinman plant er eentje om te zien hoe ze eruit zien. De sultan wordt ziek, volgens een zwerver omdat hij teveel rijkdom heeft, en dat alleen ware schoonheid hem kan genezen. De zwerver is een fakir die al spelend op zijn instrument de tulp laat uitkomen. Als de sultan de bloeiende tulp ziet gaat het beter met hem, nadat de tuinman alle tulpenbollen heeft geplant en de fakir ze heeft laten uitkomen, geneest de sultan. De sultan verdeelt zijn rijkdom, en laat tulpenbollen opnemen in de vlag en ook de bolvormige koepels van de torens zijn een herinnering.
Bron
Gerrie van Dongen en Ad Grooten: Sprookjes van de Efteling. Amsterdam 2009, p. 124-128
Commentaar
2009
Gerrie van Dongen is de archivaris van de Efteling en is vooral verantwoordelijk geweest voor de keuze van de verhalen, terwijl Ad Grooten meer de creatieve tekstschrijver is, die ook scripts en songs voor Efteling musicals heeft gemaakt.
De illustraties zijn van Anton Pieck.
De illustraties zijn van Anton Pieck.
Naam Locatie in Tekst
Efteling   
Datum Invoer
2013-03-01 14:46:20
