Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KOOIJMAN0263

Een sage (mondeling), donderdag 06 december 1962

Hoofdtekst

Als een boom niet dragen wou, dan sloeg je d'r een paar spijkers in. Of je boorde een gat en je sloeg d'r een houten pin in. Dat heb ik zelf gedaan. Ik heb ok wel eens gehoord, dat je rechtop snejen moest geven, in de stam. Dat heb ik zelf nog gedaan in de pruimeboom. Die wou nooit dragen. Ik dee ok de dikke takken. Hi is gaan dragen. As de worm in een boom zit, voelt ie, dat ie kort leeft. Dan wil die nog zoveel mogelijk vrucht dragen.

Beschrijving

Om te zorgen dat een boom vruchten gaat dragen zijn er verschillende oplossingen. Je moet de boom laten denken dat hij niet meer lang te leven heeft.

Bron

Henk Kooijman: Volksverhalen uit het grensgebied van Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant. Amsterdam 1988. p. 61

Commentaar

6 december 1962

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21