Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

INZ00475

Een sage (mondeling), vrijdag 09 september 2011

Hoofdtekst

Onderaardse gangen in Eemnes;

"Bij navraag onder een paar in lokale historie zeer actieve leden is gebleken dat er tegen mijn verwachting in toch drie verhalen waren over onderaardse gangen.

Ze bestaan niet, maar de verhalen wel.

- gang van het voormalige schoolhuis, c.q. kostershuis bij de hervormde kerk te Eemnes Buiten naar de kerk;

- idem van een voormalig nonnenhuis, het Hoge Huis genaamd in de Kerkstraat naar dezelfde kerk.

- een gang van het brouwershuis, naar het voormalige (afgebroken) rechthuis De Lindenboom aan de overkant van de weg Wakkerendijk.

Dit laatste verhaal is wegens de zeewerende functie van de Wakkerendijk zeer vreemd. Ook zijn het de verhalen van de eerste twee zeer twijfelachting in hun waarheidsgehalte omdat daar ter plekke het grondwater een groot probleem zou zijn geweest. Maar, zoals gezegd, de verhalen zijn er. Over Eemnes Binnen bestaan ze niet."

(Verteld door J. Groeneveld van Historische Kring Eemnes op 09-09-2011)

Onderwerp

SINSAG 1236 - Der unterirdische Gang. Belagerte entkommen.    SINSAG 1236 - Der unterirdische Gang. Belagerte entkommen.   

Beschrijving

In Eemnes (Utrecht) bestaan drie verhalen over geheime gangen die onder het dorp zouden lopen.

Bron

Ingezonden in de Nederlandse Volksverhalenbank van het Meertens Instituut

Naam Locatie in Tekst

Eemnes    Eemnes   

Eemnes Buiten    Eemnes Buiten   

Eemnes Binnen    Eemnes Binnen   

Het Hoge Huis    Het Hoge Huis   

Kerkstraat    Kerkstraat   

Rechthuis De Lindenboom    Rechthuis De Lindenboom   

Wakkerendijk    Wakkerendijk   

Plaats van Handelen

Eemnes    Eemnes   

Datum Invoer

2011-11-25 12:28:44