Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

DYKFRIES2318

Een sage (boek), 1896

Hoofdtekst

Wanneer nieuwe schoenen, als men er in loopt, kraken, is dit een teeken dat zij nog niet betaald zijn. Zoo ook een nieuw kleedingstuk, waarin nog besteldraden zitten terwijl men het aan heeft. - Kan iemand zijne twee klompen even gemakkelijk aan den linker- als aan den rechtervoet dragen, dan is of wordt hij den duivel te slim af.

Beschrijving

Wanneer nieuwe schoenen, als men er in loopt, kraken, is dit een teken dat zij nog niet betaald zijn. Zo ook een nieuw kledingstuk, waarin nog besteldraden zitten terwijl men het aan heeft. - Kan iemand zijn twee klompen even gemakkelijk aan de linker- als aan de rechtervoet dragen, dan is of wordt hij de duivel te slim af.

Bron

Waling Dykstra: Uit Friesland's volksleven van vroeger en later: volksoverleveringen, volksgebruiken, volksvertellingen, volksbegrippen. Leeuwarden [1896], deel 2, p. 267.