Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KOOIJMAN0543

Een sage (mondeling), zaterdag 22 december 1962

Hoofdtekst

Vroeger as kindere zate we in de hoek van den haard en dan hoorde je die verhale van dat tovere. Maar d'r is me veel ontschote. Ik weet wel, dat je mense had en die reje een end op een bezemsteel as je 't wou gelove. En as je een vrouw had die geen honderd pond woog, dan was het een toverheks, zeje ze hier in Hoogblokland.

Beschrijving

Vroeger als kinderen zaten we in de hoek van de haard en dan hoorde je die verhalen van dat toveren. Maar d'r is me veel ontschoten. Ik weet wel, dat je mensen had en die reden een eind op een bezemsteel als je 't wilde geloven. En as je een vrouw had die geen honderd pond woog, dan was het een toverheks, zeiden ze hier in Hoogblokland.

Bron

Kooijman, Henk: Volksverhalen uit het grensgebied van Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant. Amsterdam 1988. p. 98

Naam Locatie in Tekst

Hoogblokland    Hoogblokland