Hoofdtekst
Je had bij ons in Zwijndrecht vroeger een klein mannetje met een hele grote vrouw. Bas Veen heette die eigenlijk, hè, maar ze noemden 'm altijd Bassie Pang. Dat kwam, hij was altijd dronken of onderweg en dan ging die "pang-pang" staan doen. D'r is een tijd geweest dat ze uit Dordt met de pont overkwamme om te gaan kijke naar de gordijne van Bassie Pang. Ze zage bewegende beelde op dat gordijn, spookgedaante, duivelse beelde. Wat voor beelde heb ik nooit gehoord. Morrie, ik was nog maar een ventje van een jaar of tien!
Beschrijving
In Zwijndrecht woonde een klein mannetje, die heette Bas Veen. Maar hij was altijd dronken of onderweg en dan deed hij "pang-pang", daarom noemden ze hem 'Bassie Pang'. Ze kwamen wel eens met de pont uit Dordrecht om de gordijnen van Bas te bekijken. Daar zagen ze beelden van spookgedaanten of duivelse beelden op.
Bron
Kooijman, Henk: Volksverhalen uit het grensgebied van Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant. Amsterdam 1988. p. 164
Naam Locatie in Tekst
Zwijndrecht   
Dordrecht