Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

STSAG218

Een broodjeaapverhaal (mondeling), vrijdag 30 juni 1995

Hoofdtekst

Dit is mij verteld als een waargebeurd verhaal. Op de dag dat in Alphen aan den Rijn het grofvuil wordt opgehaald, rijdt er altijd een man op een bakfiets voor de vuilniswagen uit om te zien of er nog wat bruikbaars op de stoep staat.
Een postbode moet een aantal brieven bestellen in een flatgebouw. Hij stalt zijn fiets langs de stoeprand en loopt de flat in. Op dat moment komt de man met de bakfiets aanrijden.
Hij bekijkt de fiets. Wat een oud lijk, denkt hij bij zichzelf, maar de wielen lijken hem nog wel bruikbaar. In een oogwenk heeft hij de wielen van de fiets gesloopt, legt ze op zijn bakfiets en rijdt weg.
Als de postbode de flat komt uitlopen, ziet hij tot zijn schrik alleen nog maar het frame van zijn fiets bij de stoep staan. Gelukkig staat in een nabijgelegen flat een vrouw op het balkon die alles heeft gezien. Zij roept de postbode toe wat er gebeurd is en gebaart welke kant de man met zijn bakfiets gereden is.
De postbode begint te rennen en een paar straten verder heeft hij de man met de bakfiets ingehaald. Op hoge toon eist hij zijn fietswielen terug.
Even later loopt de postbode terug naar zijn fiets met in iedere hand een wiel. Helaas is nu het frame inmiddels meegenomen door de vuilnismannen.

Onderwerp

TM 6011 - De fiets bij het vuilnis    TM 6011 - De fiets bij het vuilnis   

Beschrijving

Een postbode stalt zijn fiets bij de stoep om post te gaan bezorgen in een flat. Een man met een bakfiets denkt dat de fiets bij het grofvuil staat en neemt de wielen mee. De postbode weet de man te achterhalen en keert met zijn wielen terug. Maar nu blijkt zijn fietsframe te zijn meegenomen door de vuilnisman.

Bron

n.v.t.

Commentaar

30 juni 1995
De fiets bij het vuilnis

Naam Locatie in Tekst

Alphen aan den Rijn    Alphen aan den Rijn   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21