Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

CBAK0568

Een sage (tijdschriftartikel), 1922

Hoofdtekst

N.N., een jood uit Hoorn, kon ook lijkstaties zien aankomen, vóór iemand van zijn kennissen zou sterven. Eens stond hij te midden van een groep menschen, toen hij weer zoo'n begrafenisstoet zag aankomen.
"Ga op zij, ga op zij," riep hij, maar niemand voldeed aan zijn verzoek, omdat niemand er het noodzakelijke van inzag. Even later liep N.N. kermende weg, terwijl hij zijn hand aan zijn wang hield. Omdat niemand op zij was gegaan, had hij zelf ook niet uit kunnen wijken en had een draagstok van de burrie tegen zijn wang gestooten.
(C. Bakker: `Geesten- en heksengeloof in Noord-Holland boven het IJ', in: De Gids 1922, p.268-269.)

Onderwerp

SINSAG 0481 - Leichenzug gesehen    SINSAG 0481 - Leichenzug gesehen   

Beschrijving

Man die van te voren een lijkstoet aan kan zien komen, roept mensen op opzij te gaan. Niemand reageert, met als gevolg dat hij zelf ook niet kan uitwijken, en een stoot van een draagstok tegen zijn wang krijgt.

Bron

C. Bakker: `Geesten- en heksengeloof in Noord-Holland boven het IJ', in: De Gids 1922, p.268-269.

Commentaar

1922
Zie CBAK0197 waar de jood ook naamloos blijft.
Leichenzug gesehen

Naam Overig in Tekst

N.N.    N.N.   

Naam Locatie in Tekst

Hoorn    Hoorn   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20