Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

SOLDAA12 - Twaalfde vertelling

Een sprookje (boek), 1804

Leonardo_Diffusion_XL_A_realistic_color_photograph_of_a_cellar_3.jpg

Hoofdtekst

Twaalfde vertelling
Daar waren eenmaal drie kooplieden die hadden elk ook een knegt bij haar en zij waren alle te paarde en zij gingen boven in Duitsland te reizen en toen kwamen zij bij een Herberg en toen vroegen zij of zij daar vannagt ook blijven konden en of zij elk ook een apart Bed krijgen konnen om te slapen. Jawel en toen werden zij door een hof gebragt en toen was daar een huis en daar kwamen zij in en in dat huis waren twee kamers de eene kamer voor de Heeren en de andere kamer voor de knegten. toen riepen zij de knegten bij zich en de eene Heer zeide het is hier niet regt zuiver ik blijf nog wat op zitten de andere Heren zeiden ik ga na bed maar zij bleven toch wat op zitten en toen gingen zij zitten te kaart spelen
en toen dagten zij zoolang wij de kaars op hebben zal geen vervolg op komen en blazen zij de kaars uit en toen zeide de eene Heer ik heb een klein waskaarsje in mijn reizak en toen staken zij het waskaarsje op en toen zetten zij het om een hoekje dat zij het niet zien konden dat er ligt op was en toen werden de bedden omgedraaid en daar lach geen mensch op en toen maakten zij de deur vast en de eene heer had een pistol bij zich en toen lade hij de pistol en toen kwam er een man met een ledder bij het glas opklimmen en toen schoot de koopman de man van de ledder af en hij was dood. En toen raamden zij op de deur in maar zij konden de deur niet los krijgen en toen kwam daar geen vervolg meer op en toen klom de eene knegt boven toe het dak uit en toen zag de knegt dat daar een man op de wal liep te kuiren en toen riep de knegt of hier ook scholtendienaars woonden. Jawel zeide de man toen zeide de knegt zegt tegen haar dat zij aanstonds hier komen moeten en toen deed de man dat en toen kwamen de scholtendienaars er aan en de gauwdieven sliepen en toen kregen zij haar altemaal en toen verlosten zij de Heren en de Heren gingen hunnens weegs.
En toen vonden de Scholtendienaars daar een gat onder de draaibedden en daar lagen een gehele menigte doode menschen en een partij waren al geheel verrot en partij waren zo even in gekomen.

Onderwerp

SINAT 0999 - Andere Räubergeschichten    SINAT 0999 - Andere Räubergeschichten   

AT 0968 - Miscellaneous Robber and Murder Stories    AT 0968 - Miscellaneous Robber and Murder Stories   

ATU 0968 - Miscellaneous Robber and Murder Stories.    ATU 0968 - Miscellaneous Robber and Murder Stories.   

Beschrijving

Drie kooplieden gaan met hun knechten op reis en komen bij een herberg. Ze vragen of ze kunnen overnachten en worden in een huis gebracht. Omdat het niet veilig lijkt, blijven ze wakker en spelen kaart. Ze blazen de kaars uit, maar zetten een kleine kaars om de hoek. Eén van hen laadt een geweer. Een man komt een ladder opklimmen en wordt gedood. Anderen proberen tevergeefs de deur te rammen. Een knecht laat de politie roepen die de gauwdieven grijpt en zo de heren verlost. De politie vindt onder de bedden een gat met een menigte lijken.

Bron

E.J. Huizenga - Onnekes: Het boek van Trijntje Soldaats. Groningen, 1928, p. 45 e.v.

Commentaar

1804
Andere Räubergeschichten

Naam Locatie in Tekst

Duitsland    Duitsland   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20