Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KOOIJMAN2425

Een sage (mondeling), donderdag 12 december 1963

Hoofdtekst

Daar geloofden ze vroeger ook in: "Die kan oe betoveren", werd er altijd gezegd. Altijd van die ouwe vrouwkes met een zwarte doek en donker van opzicht. Als ge daar mee paard en wagen voorbijkwam en die vrouw keek door 't raam, dan gebeurde er binnen een half uur een ongeluk. Die toverheksen konden overal door, door 't gootgat, door de muur heen. Als er een kind ziek was, dan mocht die vrouw niet binnenkomen.

Onderwerp

TM 3101 - Heks maakt kind (mens, dier) ziek    TM 3101 - Heks maakt kind (mens, dier) ziek   

Beschrijving

Er waren oude vrouwen met een zwarte doek en donker van opzicht. Als je daar met paard en wagen voorbijkwam en die vrouw keek door het raam, dan gebeurde er binnen een half uur een ongeluk. Die toverheksen konden overal door, door 't gootgat, door de muur heen. Als er een kind ziek was, dan mocht die vrouw niet binnenkomen.

Bron

Kooijman, Henk: Volksverhalen uit het grensgebied van Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant. Amsterdam 1988. p. 325.